Zvětšit13. 7. 2012

Koncert v Praze ve prospěch Sdružení Krajina

23.7.2012 proběhne v pražském kostele U Salvátora koncert studentského orchestru a dechového bandu Berkshire Youth Orchestra and Brass band. Výtěžek tohoto koncertu půjde ve prospěch Sdružení Krajina. Pražská agentura The Prague Concert Co. s.r.o., pořádá podobný koncert s výtěžkem pro Sdružení Krajina již poněkolikáté, za což jsme velmi rádi. Srdečně zveme všechny, kdo mají možnost a chuť se koncertu zúčastnit. Pomůže i šíření pozvánky mezi známé a příznivce ochrany přírody a kultury. Podrobnosti o koncertu v přiložené pozvánce.

Zvětšit4. 7. 2012

Nenechte si ujít zajímavou příležitost

Sdružení Krajina se zapojilo do systému benefičních koncertů, které probíhají v letních měsících v Novém Městě na Moravě. Každým rokem dostane jedna místní neziskovka příležitost využít koncert probíhající ve zdejším KD pro svoji propadgaci a podporu. Ostatní neziskovky pomáhají s propagací a těší se, až na ně přijde řada :-)
Máte tedy jedinečnou příležitost podpořit naše milé kolegy ze Sdružení Nové Město na Moravě a zároveň si nadělit hezký kulturní zážitek. Více informací najdete zde.

Zvětšit2. 7. 2012

Hrabání luk na Fryšavě a Samotíně - 5.-6.7. 2012

Příznivce luk a přírody vůbec srdečně zveme na dobrovolnickou akci, při které budeme shrabovat pokosenou trávu na podmáčených květnatých loukách u Fryšavy a na Samotíně. Sraz je ve čtvrtek 5.7. v 9 hodin na louce U studní na Fryšavě – louka po levé straně silnice při výjezdu z Fryšavy směr Medlovský rybník (GPS souřadnice 49°37'40.809"N, 16°2'45.604"E). V sobotu odpoledne se hrabáči přesunou na lokalitu Haltýř – louka po levé straně vedle silnice při příjezdu na Samotín od Krátké (GPS souřednice 49°38'39.310"N, 16°4'38.210"E ).
Nářadí a pitná voda bude zajištěna. Přenocovat je možné ve vlastním stanu v kempu na Medlově nebo po domluvě na louce. Nezapomeňte na holiny, opalovací krém a repelent. Proti puchýřům od hrabí doporučujeme pracovní nebo cyklistické rukavice. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi. Pořádá Lysina Lenina ve spolupráci se Sdružením Krajina. Bližší informace na  tel.: 775 239 691 - Kateřina Marečková.

Celá aktualita >>

7. 6. 2012

Sdružení Krajina získalo ocenění

Letos již potřetí vyhlásil Kraj Vysočina anketu Skutek roku. V několika kategoriích tak mohla veřejnost nominovat aktivity, které v roce 2011 přispěly k rozvoji regionu. Sdružení Krajina bylo nominováno za realizaci projektu obnovy Přírodní památky Laguna u Bohdalova. O nominovaných činech fyzických osob hlasovala na jaře tohoto roku veřejnost, vítězné projekty právnických osob pak vybírala odborná porota. V prostorách zámku v Náměšti nad Oslavou bylo slavnostně předáno celkem 24 cen. Sdružení Krajina zde převzalo ocenění Skutek roku 2011 v oblasti životního prostředí. Devět projektů právnických osob společně s loňskými vítězi má postoupit do přeshraničního kola, kde se utkají s oceněnými projekty z Dolního Rakouska.

Zvětšit23. 5. 2012

Setkání na Laguně - úterý 29. května

Na úterý 29. května připravuje Sdružení Krajina setkání hlavních aktérů projektu obnovy Přírodní památky Laguna u Bohdalova. V roce 2010 a 2011 probíhaly v této lokalitě úpravy starých, dlouho neudržovaných tůní, které vznikly po těžbě cihlářské hlíny. Cílem úprav bylo zlepšit podmínky pro výskyt obojživelníků. Projekt obnovy, realizovaný Sdružením Krajina a financovaný z Operačního programu Životní prostředí, se chýlí k závěru. Smyslem setkání je zhodnotit výsledky díla, na kterém se významnou měrou podílel i Kraj Vysočina. Připravena je vycházka po lokalitě s odborným výkladem.  Akce je veřejně přístupná, otevřená všem, které dění na této lokalitě zajímá.  Sraz účastníků je ve 12:30 hodin na lokalitě.

Zvětšit15. 5. 2012

Brigáda na Laguně - pátek 25.5.2012

Sdružení Krajina svolává brigádu na úklid Přírodní památky Laguna u Bohdalova. Jak jistě víte, v minulých dvou letech zde probíhal projekt obnovy, který měl za cíl zlepšit na lokalitě podmínky pro výskyt obojživelníků. Na Laguně je potřeba provést dočištění terénu, drobné terénní úpravy, sběr suchých větví, kamenů a podobně práce, které jsou potřebné pro to, aby se dala lokalita v budoucnu dobře udržovat. Je pravděpodobné, že v rámci brigády lokalitu také pokosíme a budeme odklízet pokosenou trávu. Po skončení brigády bude následovat táborák s opékáním buřtů. Brigáda se koná v pátek 25. května. Sraz účastníků je přímo na lokalitě v 16:00 hodin. Těšíme se na vás.