6. 9. 2006

Pobočka SEV Krajinka hledá zaměstnance na ekologickou výchovu

Hledáme zaměstnance na pozici - lektor ekologické výchovy.
Místo práce: Počítky
Náplň práce: realizace návštěvních programů - s programem přijedeme přímo do MŠ či ZŠ a pobytových programů pro ZŠ a SŠ, komunikace se školami, tvorba nabídek
Požadavky:
- vysokoškolské vzdělání přírodovědného nebo pedagogického směru
- orientace v problematice ochrany přírody, životního prostředí a ekologické výchovy
- práce na PC
- řidičský průkaz sk. B
- praxe s prací s dětmi a mládeží výhodou
Nástup: od 1. října 2006
Nabízíme:
- plat obvyklý dle vzdělání a praxe
- práce v mladém kolektivu
- kreativní práce
Kontakt:
Životopis s žádostí zasílejte na info@sdruzenikrajina.cz.

28. 8. 2006

Ekovýchovné pobyty v barvách podzimu

Přijeďte si se svou třídou užít babí léto na Vysočinu do CHKO Žďárské vrchy. Vysočina je krásná obzvláště v barvách podzimu.
Ekovýchovný pobyt na začátku školního roku pomůže k lepší efektivitě výuky příroděvědy či přírodopisu a ke stmelení kolektivu třídy. Cílem našich pobytů je vzbudit u žáků kladný vztah přírodě, poukázat na vztahy a vazby v přírodě, motivovat je k ohleduplnému chování k přírodě i lidem kolem sebe a naučit je spolupráci v kolektivu.
Nabídku pobytů pro základní i střední školy naleznete v dokumentech.

Nejbližší volné termíny jsou:
18. - 22. září, 2. - 6. října, 9. - 13. října a 30. - 1. listopadu.
Další termíny pro školní rok 2006/2007 naleznete v dokumentech.

28. 8. 2006

Středisko ekologické výchovy KRAJINKA vydalo novou nabídku ekovýchovných programů

SEV Krajinka rozšířilo nabídku ekovýchovných programů pro mateřské, základní i střední školy. Nabídku díky Fondu Vysočiny poprvé vydalo celobarevně. Nové nabídky můžete shlédnout v dokumentech. Rádi Vám nabídku na vyžádání zašleme. O zaslání si pište na: krajinka@sdruzenikrajina.cz
21. 6. 2006

Evropský grant pro Sdružení Krajina

V úterý 20.6.2006 nás potěšil dopis z Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Hodnotící komise NROS přijala rozhodnutí o podpoře námi předloženého projektu "Lidé v krajině" z financí Evropského společenství. Grant pochází ze zdroje nazývaného Transition Facility (přechodový nástroj), který je náhradou za určité části programu Phare.
Projekt "Lidé v krajině", který budeme s podporou ES realizovat, má dva specifické cíle:
(1) Pomoci malým obcím bez uvolněného aparátu směřovat k udržitelnému rozvoji, zvyšovat kvalitu života na venkově. Hlavním způsobem naplňování tohoto cíle bude bezplatné poskytnutí konzultantů a pracovníků, kteří dle pokynů obce zajistí kroky, které pro města vykonává jejich úřad.
(2) Posílit rozvoj pozemkového spolku Sdružení Krajina, který umožňuje přímou účast obyvatel na ochraně přírody.

15. 6. 2006

Sdružení Krajina se hlásí k etickému kodexu ekologických NNO

Rada Sdružení Krajina schválila připojení naší organizace k etickému kodexu schválenému platformou ekologických NNO ČR. Etický kodex je pro Sdružení Krajina závazný, protože je členem asociace NNO zabývajících se ochranou přírody a ŽP Zelený kruh. Text kodexu najdete v Dokumentech.
7. 6. 2006

Hledáme brigádníky

Hledáme místní brigádníky na hrabání trávy z podmáčených luk v lokalitách
- Jiříkov u Kamene (cca 10 km od Chotěboře)
- Veselí u Přelouče
kontakt: tel. 566 521 259, info@sdruzenikrajina.cz
Menší skupiny (3-5 lidí) vítány.