16. 2. 2006

Prohlédněte si naše louky

Na webových stránkách jsme po delší přípravě zprovoznili katalog lokalit, kde zajišťujeme ruční kosení. Kromě fotografií naleznete i orientační mapky. Katalog není zcela úplný - chybí několik lokalit, které se nacházejí mimo výseč přehledové mapy, a několik na kterých zahajujeme činnost nově.

25. 1. 2006

Vyvěšeny další dokumenty

Zejména nové členy upozorňujeme na řadu nově vyvěšených základních dokumentů. V souvislostilosti s blížícím se jednáním sněmu Sdružení Krajina 4.února jsme se rozhodli oproti dřívějšímu rozesílání materiálů raději pro tuto formu.
13. 12. 2005

Volejte 566 521 259 - konečně máme telefon do kanceláře

Po třech měsících nám byla zřízena pevná telefonní linka v nové kanceláři. Můžete s námi nyní pohodlně mluvit na čísle 566 521 259. Za nesnáze způsobené naší dosavadní zhoršenou dostupností se omlouváme. Věřte, že jsme v tom nevinně.

25. 11. 2005

Proběhla aukce uměleckých děl

V pondělí 21. listopadu 2005 úspěšně proběhla v Domě umění města Brna
„3. předvánoční benefiční AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL“.
Na aukci se vydražila díla celkem za 150 000,-Kč. Do 8. prosince 2005 benefice pokračuje internetovou aukcí. Internetový katalog uměleckých děl s návodem, jak dražit po internetu, naleznete na www.nadace.veronica.cz . Můžete zde shlédnout všechna díla, která byla dražena. Katalog bude průběžně doplňován o díla, která nebyla zařazena do aukce v Domě umění. Ceny děl v tomto katalogu jsou stanoveny s ohledem na benefiční  charakter aukce a díky laskavosti dárců - umělců v řadě případů jako nižší a v žádném případě neodpovídají cenám na trhu. Výtěžek z aukce bude použit na výkupy podmáčených luk, o které se stará Sdružení Krajina. Přednostně budou vykoupeny nejcennější lokality, kterým hrozí zánik nežádoucím využitím
- PR Havranka, PR Niva Doubravy a louky v Jeníkově. Vlastníkem se stane Sdružení Krajina, které zajistí trvalou péči o tyto ojedinělé lokality.

14. 11. 2005

Benefiční aukce uměleckých děl

V pondělí 21. listopadu 2005 v 18:00 hodin v Domě umění města Brna se koná
„3. předvánoční benefiční AUKCE UMĚLECKÝCH DĚL“.
 Tato prestižní akce se koná se záštitou pana Bolka Polívky a ředitele VAS, a.s.  Díla do aukce věnovalo přes 100 umělců z celé republiky jako např. Olbram Zoubek, Vlastimil Zábranský nebo Tomáš Rossí.
Aukci již třetím rokem pořádá Nadace Veronica, která je největší moravskou nadací zaměřenou na ochranu přírody, krajiny a životního prostředí v ČR. Je členem organizace Fórum dárců ČR a dodržuje etický kodex nadací. Patronkou nadace je mezzosopranistka Magdalena Kožená.
V letoším roce se Nadace Veronica rozhodla svoje úsilí napřít na pomoc vzácným rašeliništním loukám na Vysočině. Tyto podmáčené květnaté louky po staletí dotvářely krajinu Vysočiny a nabízeli útočiště pro řadu rostlin a živočichů. V současné době jich zbyla jen malá část. O mnoho z nich se stará Sdružení Krajina, které zajišťuje jejich pravidelné ruční kosení. Sdružení Krajina je občanským sdružením pečujícím o největší plochy chráněných luk v ČR.Výtěžek z aukce bude použit na výkupy luk.
Zváni jsou všichni milovníci přírody a umění. Sčítací vstupné na aukci je 20,-Kč. Dražební číslo se vydává oproti vratné záloze 100 Kč. Platbu za vydražená díla je možné provést v hotovosti po skončení aukce nebo platební kartou. Následovat bude společenská část večera s občerstvením a cimbálovou muzikou Veronica.

26. 10. 2005

Ukončení pobytových programů

Dne 19.10.05 jsme úspěšně ukončili výukové pobytové programy pro základní a střední školy.V prvním pololetí školnho roku probíhaly týdenní pobyty pro ZŠ a třidenní pro SŠ. Cílem těchto programů je vést účastníky ke kladnému vztahu k přírodě a ke spolupráci v kolektivu. Snažíme se dávat dětem a studentům větší prostor pro vyjádření a seberealizaci. Budeme se na vás opět těšit na jaře 2006. V dokumentech najdete naši nabídku.