vachta trojlistá16. 5. 2014

Vycházka do přírody 24.5.2014

Na sobotu 24. května připravujeme opět komentovanou vycházku do přírody. Vycházka bude zaměřena šířeji než v minulých letech, krom rostlin nás budou zajímat i obojživelníci a další živočichové, které je možné najít na vlhkých loukách a ve vodě. Podíváme se na lokalitu Doliny u Jiříkovic, kde si prohlédneme nově vybudované tůně pro obojživelníky. Pokračovat budeme návštěvou rybníčku mezi Lhotkou a Počítkami, kde bychom mohli potkat zajímavé druhy obojživelníků. Vycházku zakončíme návštěvou Přírodní památky PP Pod Kamenným vrchem, kde nám naši průvodci Mgr. Petra Doležalová a Mgr. Jan Košnar slibují představit zajímavé druhy rostlin, včetně druhů obnažených rybničních den. Sraz účastníků v 9:00 hodin v sídle Sdružení Krajina v Počítkách. Na lokality se budeme přepravovat auty po silnici a lehčím terénem. Doporučujeme vybavit se nepromokavou obuví a pro případ nepříznivého počasí i pláštěnkou.

Celá aktualita >>

Zvětšit28. 4. 2014

Důlice uklizena

Na úklid Důlice se nás sešlo jedenáct. Šest dospělých a 5 dětí. Podařilo se nám úvoz uklidit, do sběrného dvora jsme odvezli dva vozy různého haraburdí. Za pomoc děkujeme obci Počítky, která poskytla traktor s vozem a Milanovi Daďourkovi, který zorganizoval a uhradil práci bagru. Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu. Paní Slonkové z Rokytna děkujeme za polévku, kterou brigádníkům na akci uvařila a Hance Daďourkové a paní Kučerové za napečení buchet. Přikládáme pár fotografiií a těšíme se, až se v Důlici sejdeme na další akci, při které bychom rádi úpravy dokončili.

Zvětšit16. 4. 2014

Úklid Důlice 26.4.2014

V sobotu 26. dubna pořádá Sdružení Krajina brigádu na úklid úvozu zvaného Důlica v Počítkách. Jedná o pozůstatek starého úvozu v kopci směrem na Sklené, kam se bohužel dříve vozilo různé harampádí z obce. Důlici bychom rádi uklidili a postupně zde vytvořili přijemné místo pro setkávání v přírodě, kde by si mohly hrát děti a které by mohlo být cílem pěších výletů po blízkém okolí obce. Akce začíná srazem účastníků v 9:00 hodin v sídle Sdružení Krajina. Odtud se pěšky přesuneme k Důlici. Nářadí i kontejner na haraburdí bude zajištěn. Vezmětě si pracovní oděv a rukavice a  pevnou obuv do terénu (může být i mokro). K obědu navaříme polévku a na zakončení akce (cca v 16:00 hodin) budou připraveny buřty na opékání. K dispozici bude i teplý čaj a studené pivo. Ženy slíbily, že napečou buchty (možno se ještě k této iniciativě přidat), ale kdo by měl strach, že přesto bude hladovět, ať si přibalí lehkou svačinu. Všichni jste na tuto akci srdečně zváni.

Ilustrační foto - zasedání VR KOUS20. 3. 2014

Sekce ekologie a ŽP KOUS 25.3.2014

Zveme na volební setkání sekce ekologie a životní prostředí KOUS Vysočina. Setkání sekce předchází následnému jednání Krajské konference NNO kraje Vysočina, která je nejvyšším orgánem KOUS Vysočina a která bude projednávat záležitosti zásadním způsobem ovlivňující další fungování KOUS. Setkání se uskuteční v úterý 25.3.2014 v prostorách Střediska ekologické výchovy Mravenec v Pelhřimově, Masarykovo nám. 17. Začátek jednání je v 16:00 hodin, prezence účastníků od 15:30 hodin.

Zvětšit20. 3. 2014

Sněm Sdružení Krajina 29.3.2014

Vážení a milí členové Sdružení Krajina, srdečně vás zveme na letošní sněm Sdružení Krajina, který se bude konat  v sobotu 29.3.2014. Sejdeme se opět na chalupě v Počítkách a sněm zahájíme už tradičně společným obědem ve 12 hodin. Od 14 hodin bychom vám rádi povyprávěli co se za minulý rok ve sdružení událo, co plánujeme do budoucna, na oplátku budeme rádi za vaše náměty.

Zvětšit12. 3. 2014

Akce Sdružení Krajina 2014

Jaro se hlásí, diáře se plní. Sledujete-li termíny akcí, které Sdružení Krajina pořádá, nebo kterých se účastní, můžete si poznamenat následující: sobota 29.3. sněm Sdružení Krajina, sobota 26.4. akce na úklid úvozu s názvem Důlica v Počítkách (časem by zde mohlo vzniknout hezké místo pro setkávání v přírodě), sobota 24.5. tradiční botanická vycházka (letos pravděpodobně zaměřená nejen na rostliny), sobota 21.6 Nova Civitas - městské slavnosti v Novém Městě na Moravě - Sdružení Krajina zde bude mít s dalšími neziskovkami stánek - přijďte nás podpořit, víkend 11. - 13.7. hrabání s Lysinou - tradiční dobrovolnické hrabání luk na Fryšavě a na Samotíně, sobota 1.11. výsadby stromů s následným programem ve stodole v Počítkách.