Zvětšit7. 12. 2010

Pošli to dál

Dáváme všem ve známost, že jsme právě zahájili akci „Pošli to dál“. Pokud máte chuť se k akci přidat, máte jedinečnou příležitost. Objednejte na stránkách http://www.stopavkrajine.cz známému či blízkému člověku dárek v podobě lučního certifikátu a zároveň jej požádejte, aby i on učinil to stejné. Aby i on zakoupil pro někoho jiného luční certifikát, přispěl tím na veřejnou sbírku Stopa v krajině a poslal to dál.
Vysvětlující a motivační text si můžete v souboru pdf stáhnout na webovkách sbírky v rubrice sbírka pro přírodu.

Zvětšit1. 12. 2010

Setkání neziskovek

V sobotu 11. prosince pořádá Sdružení Krajina a SEM Slunečnice z Horné Krupé setkání pořadatelů akcí, jejichž smyslem je vtažení veřejnosti do ochrany přírody a krajiny. Neziskové organizace zapojené do projektu Příroda na Vysočině se sejdou v 10 hodin v prostorách občanského sdružení SEM Slunečnice. Projekt je realizován za finanční podpory SFŽP a MŽP.

Zvětšit18. 11. 2010

Sdružení Krajina vlastní 25 ha cenných pozemků

V roce 2010 jsme pokračovali ve výkupech pozemků financovaných z daru Nadace Veronica. Pokračovaly nabídky vlastníkům pozemků v zájmových lokalitách. Podařilo se nám vykoupit 1,5 ha pozemků v k.ú. Kameničky. Po dlouhém jednání jsme získali do vlastnictví přes 0,5 ha pozemků v k.ú. Horní Bory. Jsme tak vlastníky téměř celého území menší přírodní památky Mrázkova louka. Zde se zároveň zúročila dobrá spolupráce se ZO ČSOP Bory, která každoročně zajišťuje péči o tuto lokalitu. Naše vlastnictví ulehčí této organizaci další jednání při zajišťování péče o louku. Spolupráce Sdružení Krajina a ZO ČSOP Bory je modelovým příkladem zárodku sítě NNO, vznikající v rámci projektu „Příroda na Vysočině“, který byl vytvořen za finanční podpory SFŽP  a MŽP. Byla také vykoupena loučka v kat. území Krátká v o výměře 0,65 ha a probíhají i další výkupy zejména na území CHKO Žďárské vrchy. Výkupy pozemků nám umožňují stabilizovat péči o přírodně cenné lokality. V tuto chvíli Sdružení Krajina vlastní 25 ha pozemků. Jedná se převážně podmáčené luky.
Zvětšit2. 8. 2010

Už jste si nahrabali? Pokud ne, máte možnost ...

Léto je v plném proudu a tak je tu opět příležitost vzít do rukou hrábě a vyrazit na Vysočinské rašelinné louky a zapojit se do péče o ně. O nastávajícím víkendu pořádá Lysina lenina ve spolupráci se Sdružením Krajina dobrovolnickou akci, kde si kromě trochy fyzické námahy užijete i společnost fajn lidí a pobyt v nádherné přírodě.
Pátek 6.8.2010
Sraz účastníků v 16 hod. na louce – lokalita u Studní, louka vlevo při výjezdu z Fryšavy směr Medlovský rybník. 19:00, nocleh možný ve vlastním stanu nebo v kempu u Medlova.
Sobota 7.8.2010
Sraz účastníků v 9:00 na louce U studní, hrabání s přestávkou na koupačku do cca 17:00 hodin.
Neděle 8.8.2010
Sraz účastníků v 9:00 lokalita Haltýř, louka po levé straně při příjezdu na záchytné parkoviště nad Samotínem
Zajištěno: nářadí, pitná voda, drobné občerstvení
S sebou: obuv do mokra (holiny), opalovací krém, repelent, svačinu, léky na případné alergie, proti puchýřům doporučujeme cyklistické rukavice
Všechny srdečně zveme.

20. 7. 2010

Suffolk Youth Wind Band hraje pro Vysočinu

V sobotu 31. července vystoupí v Kulturním domě v Novém Městě na Moravě ve prospěch projektu Stopa v krajině Suffolk Youth Wind Band. Koncert začíná v 19:00 hodin, a jeho výtěžek bude věnován na zabezpečení ručního kosení rašelinných luk na Vysočině.
Mládežnický dechový soubor Suffolk Youth Wind Band byl založen v roce 1990 a má kolem 60 členů ve věku 13 - 19 let. Jejich repertoár je velmi rozmanitý zahrnující klasické melodie pro dechové nástroje, jazz, big band až po show music. Kromě četných vystoupení nejen v Suffolku, ale i celé Anglii se každoročně účastní zahraničních turné, během kterých v minulosti navštívili např. Holandsko, Rakousko, Belgii, Německo, Francii nebo Španělsko.
V rámci Českého turné vystoupí Suffolk Youth Wind Band v Praze , Poděbradech, Novém Městě na Moravě a Kroměříži.
Buďte u toho, kdž Suffolk Youth Wind Band hraje pro Vysočinu!

27. 5. 2010

Úředníci půjdou makat

Pocit škodolibého zadostiučinění však v žádném případě není na místě. Naopak, pochvalu je třeba vyslovit. Pochvalu vedení Městského úřadu v Novém Městě na Moravě a jeho aktivním zaměstnancům. Městský úřad v Novém Městě totiž jako první z námi oslovených institucí kladně zareagoval na nabídku firemního dobrovolnictví ve prospěch ochrany přírody. Na přelomu července a srpna zavítá víc než dvacet dobrovolníků z řad pracovníků Městského úřadu na lokalitu Doliny u Jiříkovic, kde se budou podílet na hrabání a odklízení pokosené trávy. Ruční kosení, hrabání a úklid trávy je součástí každoroční péče, kterou této přírodně cenné lokalitě věnuje Sdružení Krajina. Dobrovolnická akce na Dolinách je dalším pozitivním krokem k vytvoření  systému občanské ochrany přírody, o který Sdružení Krajina dlouhodobě usiluje.

Starší články: <<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47  >>

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitKtraj VysočinaPardubický krajZvětšitNadace VIANadace VeronicaStátní fond životního prostředíZvětšitZvětšit