Cejle 2014 - Fotogalerie / nové stromy s GLS - Sdružení Krajina - občanská organizace pro ochranu přírody

Novinky emailem

Vaše e-mailová adresa:

Opište prosím písmena z obrázku:

Cejle 2014

Zvětšit

Ve středu 12. listopadu proběhla výsadba 30 ovocných stromů poblíž obce Cejle, která se nachází 10 km jihozápadně od krajského města Jihlavy (GPS 49.3711306°N, 15.4784469°E). Ovocné stromy byly vypěstovány v oblasti Bílých Karpat na podnožích ze semenáčků, což je dobrý předpoklad pro dlouhý život a mohou tak ovocem obdařovat i více než tři generace obyvatel obce a výletníků.

Akci organizovalo Středisko ekologické výchovy Mravenec z Pelhřimova ve spolupráci s Ekoinfocentrem Jihlava. Stromy vysazovaly děti ze Základní školy Pelhřimov a ze Základní školy Cejle. Výsadby jsou jednou z ekovýchovných aktivit, v rámci kterých se děti naučí jak správně zasadit strom a osvojí si tuto praktickou dovednost. Díky pomoci Jany Kotoučkové z Ekoinfocentra se podařilo zajistit pro výsadby obecní pozemky a dohodnout se i s vlastníky sousedních pozemků, aby v budoucnu, až stromy povyrostou, nedocházelo ke sporům.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšit

<< Zpět

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitKtraj VysočinaPardubický krajZvětšitNadace VIANadace VeronicaStátní fond životního prostředíZvětšit