O sdružení / kontakty - Sdružení Krajina - občanská organizace pro ochranu přírody

Organizační struktura

Název organizace: Sdružení Krajina
Právní forma: spolek - zapsaný ve spolkovém rejstříku, vedeném u Krajského soudu v Brně
Působnost: Česká republika

Sídlo: Počítky 2, 591 01 Žďár nad Sázavou

E-mail: info@sdruzenikrajina.cz

Telefon kancelář: 566 521 259

Telefon ředitel: 775 239 691

IČO: 265 25 771
DIČ: CZ26525771 (nejsme plátci DPH)

Bankovní spojení (běžný účet):   č.ú. 170380544/0300,  ČSOB a.s., pobočka Žďár nad Sázavou

Bankovní spojení - klub dárců (účet pro podporu naší činnosti formou daru)  č.ú. 2100922271/2010, Fio banka

Sdružení Krajina bylo založeno v roce 1997, pod současným názvem působí od roku 2001.

Zřizovací listina: stanovy

Statutární zástupci:

• Mgr. et Bc. Milan Daďourek, předseda Sdružení (jedná jménem rady)
  • Ing. Kateřina Marečková, ředitelka Sdružení (odpovědná za činnost a administrativu)

Kancelář:

Ing. Kateřina Marečková: 775 239 691, mareckova@sdruzenikrajina.cz

Ing. Tomáš Blažek: 777 045 586, blazek@sdruzenikrajina.cz

Ing. Dagmar Papáčková: papackova@sdruzenikrajina.cz

Nejvyšším orgánem Sdružení Krajina je sněm, který schvaluje stanovy a volí radu. Rada je dozorčí a strategický orgán, který dohlíží na chod organizace. Skládá se aktuálně z osmi radních, jejím jménem jedná předseda. Činnost Sdružení Krajina, práci zaměstnanců a realizaci projektů řídí ředitel jmenovaný radou.

Jak se stát členem Sdružení Krajina

Chcete-li se stát členem, stačí písemně o to požádat na adrese Rada Sdružení Krajina, Počítky 2, 591 01 Žďár n.S., nebo info@sdruzenikrajina.cz. V žádosti uveďte jméno, adresu a e-mail.

Po zaregistrování vaší žádosti radou vám bude potvrzeno přijetí mezi běžné členy. Budeme vás průběžně informovat o činnosti Sdružení Krajina a akcích pro členy.  Členství lze kdykoliv na žádost ukončit. Po roce běžného členství je možné požádat o členství řádné, se kterým je spojeno právo volit a být volen do rady a dalších funkcí. Podrobnější informace ke stažení zde.

Členství Sdružení Krajina v jiných organizacích

Sdružení Krajina je členem Oborové platformy Zeleného kruhu a Koordinačního uskupení NNO Vysočiny - KOUS a přidruženým členem Sítě ekologických poraden STEP.