Program zapojování veřejnosti do ochrany přírody a krajiny - projekty / probíhající - Sdružení Krajina - občanská organizace pro ochranu přírody

Program zapojování veřejnosti do ochrany přírody a krajiny

Čištění tůní Nové Město na Moravě

Předmět: Dlouhodobý program Sdružení Krajina, který se prolíná s dalšími zde uvedenými projekty. Cílem programu je vtáhnout veřejnost do praktických činností ve prospěch ochrany přírody a krajiny. V rámci tohoto programu spolupracujeme s dalšími neziskovými organizacemei.
Místo: kraj Vysočina

Společně s partnerskými neziskovkami pořádáme akce v přírodě pro veřejnost, zejména pro mladé lidi a rodiny s dětmi. Akce mají široké zaměření: od oprav drobných památek v krajině, přes úklid odpadků podél cest až po výsadby stromořadí, ruční kosení luk, exkurze a podobně.

Neziskovky mohou na pořádání akcí od Sdružení Krajina obdržet finanční příspěvek ve výši cca 5000 Kč. Prostředky na podporu spolupracujících organizací jsem dosud čerpali z veřejných zdrojů (viz předchozí projekty).

V roce 2012 program pokračoval poprvé díky příspěvku subjektu z komerční sféry, konkrétně společnosti Jihomoravská plynárenská, a.s.  Přehled akcí za roky 2007 – 2012 najdete v přiložené tabulce.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitKtraj VysočinaPardubický krajZvětšitNadace VIANadace VeronicaStátní fond životního prostředíZvětšitZvětšit