Výsadby stromů u Budče - projekty / probíhající - Sdružení Krajina - občanská organizace pro ochranu přírody

Výsadby stromů u Budče

V rámci projektu bude vysazena cca 100 stromů na pastvině za obcí Budeč u Žďáru na Sázavou. Zmíněná pastvina je rozsáhlá plocha bez jakéhokoliv členění. Výsadba je zde proto žádoucí a bude mít pozitivní krajinotvorný a protierozní efekt. Zároveň zvýší se nabídka kvetoucích stromů pro včely a další opylovče. Sázet se budou ovocné stromy - třešně, švestky, jabloně a na doplnění hrušně. Bude provedena důkladná ochrana stromů proti okusu zvěří (kůl, pletivo, úvazek). Na akci bude pozvána široká veřejnost, místní obyvatelé a příznivci a členové Sdružení Krajina.

Výsadby finančně podpořila přepravní firma GLS, Kraj Vysočina a KOUS Vysočina z.s.

ZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitZvětšitKtraj VysočinaPardubický krajZvětšitNadace VIANadace VeronicaStátní fond životního prostředíZvětšit