Zpět na tiskové zprávy

Podzimní výsadby budou lemovat nově obnovenou cestu

3. 11. 2022

První kroky novou alejí budete moci ze žďárských Vysočan udělat již v polovině listopadu. Místní spolek Sdružení Krajina spojilo síly s Městem Žďár nad Sázavou a výsledkem bude obnovená „spojovačka“ ze žďárské čtvrti Vysočany na silnici na vedoucí mezi obcí Vysoké a Zelenou horou. Lemovaná bude místními odrůdami ovocných stromů, doplněná listnáči a keři. Pokud chcete být u zrodu této bohulibé věci, neváhejte a přijďte sázet s námi.

Zpět na tiskové zprávy

Další tiskové zprávy

Regionální osivo dobývá louky, návsi i pláže Vysočiny

Před pěti lety se Sdružení Krajina pustilo do tvorby směsi regionálního osiva pro Žďárské vrchy a Vysočinu.

Zobrazit tiskovou zprávu
Přírodní rezervaci Havranka nově vypásá stádo ovcí

Od jara do podzimu stádo ovcí z Počítek spásá mokřadní vegetaci v přírodní rezervaci Havranka nedaleko Vepříkova.

Zobrazit tiskovou zprávu
Vesmírný Spolubál uzavře svojí první a poslední dekádu

Závěrečný Spolubál, jehož tématem je Vesmír, startuje v sobotu 2. prosince 2023 od 19:30 v novoměstském kulturním domě.