Botanicko-zoologická vycházka za ovečkami a rosnatkami na Odranec

10. 5. 2023

V sobotu 3.června se již tradičně uvidíme na botanicko-zoologické vycházce do podmáčených luk. Tentokrát se podíváme na nově obnovenou podmáčenou pastvinu a krásnou rosnatkovou louku na Odranci u Věcova. Projdeme se mezi ovečkami a společně si ukážeme spoustu zajímavých druhů mokřadních rostlin a živočichů. Děti si budou moci zkusit vylovit pulce, žabky, čolky či breberky z řad vodního hmyzu. Zároveň se dozvíte něco o historii, obnově a plánované budoucnosti této překrásné lokality.

Sraz účastníků je v 9:30 na parkovišti u Kulturního domu na Odranci (GPS: N 49°36.81467', E 16°8.28213'). Doporučujeme vzít si holinky, tyto lokality jsou opravdu hodně mokré.

V případě jakýchkoliv dotazů a nutnosti dalších informací nás neváhejte kontaktovat na tel. 775 239 691 nebo na emailu kafkova@sdruzenikrajina.cz.