Zpět na aktuality

Slavnostní otevření přírodní učebny Pastviska

22. 9. 2023

Během letošního roku se nám ve spolupráci s Ekocentrem Rojko a Základní školou Spolu z Nového Města povedlo úspěšně zrealizovat myšlenku přírodní učebny a vytvořit tak místo, které kloubí nejen zájmy ochrany přírody, ale slouží také dětem z výše zmiňovaných škol jako učebna pro praktické bádání, či široké veřejnosti k vycházkám a relaxaci. Nyní nastal čas, aby starostka obce Věcova, Jaroslava Bobková, slavnostně přestřihla pásku a místo tak pro všechny oficiálně otevřela. Tato událost proběhne ve středu 18. října od 13:30 na Odranci přímo v přírodní učebně (GPS: N 49°36.567238', E 16°8.25895'). Zváni jsou všichni, jež mají chuť strávit s námi a vodníkem Vosolbrčkem pohodové středeční odpoledne v krásné přírodě nové učebny.

Projekt byl finančně podpořen z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašuje Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika.

Velký dík patří také AOPK ČR -  správa CHKO Žďárské vrchy a obci Věcov za skvělou dlouholetou spolupráci a finanční podporu.


Zpět na aktuality

Více o nás

Zjistěte co děláme

Hlavní činností je sečení podmáčených luk s výskytem vzácných druhů rostlin a živočichů. Ve spolupráci s místním farmářem louky také vypásáme. Vedle toho budujeme tůně, vysazujeme stromořadí, věnujeme se odborné činnosti. Poměrně čerstvě se zabýváme tvorbou regionálního osiva pro louky Žďárských vrchů. Do naší činnosti zapojujeme širokou veřejnost. Aby naše působení bylo dlouhodbě stabilní, fungujeme jako pozemkový spolek a k obhospodařovaným pozemkům získáváme právní vztahy.

Číst více

Kdo jsme

Sdružení Krajina je spolek sdružující lidi se zájmem o přírodu a krajinu a její praktickou ochranu.

Více o nás

Podpořte nás

Finanční podpora
Chci vás podpořit

Dobrovolnictví
Chci vás podpořit

Další aktuality

Vesmírný Spolubál

Vesmírný Spolubál

Spolubál, který letos nese téma Vesmírném, startuje v sobotu 2. prosince 2023 od 19:30 v Kulturním domě v Novém městě na Moravě.

Číst více
Dosadba ovocňáků ve Štursově sadu

Dosadba ovocňáků ve Štursově sadu

Tato dosadbová akce se bude konat v úterý 7. listopadu ve 14:00 přímo ve Štursově sadu.

Číst více
Podzimní výsadby stromů

Podzimní výsadby stromů

Tato již tradiční akce se uskuteční v sobotu 4. listopadu od 10:00.

Číst více

Jak nás můžete podpořit

Finanční podpora

I "malá" částka dokáže velké věci.

Chci vás podpořit

Dobrovolnictví

Péče o přírodu dává smysl...

Chci vás podpořit