U Tučkovy hájenky

Přírodní biotopy přechodových rašelinišť, nevápnitých mechových slatinišť, vegetace vysokých ostřic, vlhkých pcháčových luk a smilkových trávníků s chráněnými a ohroženými druhy rostlin a živočichů (tolije bahenní, vachta trojlistá, prstnatec májový aj.).

Sdružení krajina pečuje o lokalitu od roku 2015.

V současné době se stará o 0,6 ha, které jsou koseny ručně (ručně vedenou sekačkou nebo křovinořezem). Pokosená tráva je nahrabovačem shrabána do řádků, odtud je sebrána, svezena na okraj lokality a odvezena k dalšímu využití.

Přírodní památka

Plán péče je dostupný zde.